Hakkımda

Merhaba!

Bilge Adam Akademi’de Grafik ve Web Tasarım Eğitimi aldıktan sonra Typika Tasarım ve Mitokondri Design Studio gibi ajanslarda çalıştım. Şimdi ise İçerik Mahsülleri Ofisi için yarı zamanlı sosyal medya içerikleri tasarlıyorum. Uluslararası kurum ve  STK’lara grafik tasarım alanında çözüm ortaklığı yapıyor, çeşitli sanatsal projelerinin de içerisinde yer alıyorum. Freelance işler, uzun ve kısa erimli projeler ve ortaklıklar için bana ulaşabilirsiniz.

İletişim

İyi bir görsel…

…yaratıcı ve hedefe yöneliktir.
Yaratıcılık markanın akılda kalmasını sağlar. Ancak markanın vermeye çalıştığı mesajı tüketiciye ulaştırabilme konusunda dengeli olması beklenir.. Mesela iyi bir reklam müziği akılda kalır ancak tüketicilere geriye dönük olarak “bu müzik hangi kampanyanın müziğiydi?” diye sorduğunuzda hiç birşey hatırlamıyorsa ve ürününüzden haberleri yoksa; iyi müzik ürününüzü satmamış demektir.

…teknik olarak yeterli insanlar tarafından tasarlanır.
Çok şık bir mağazanız var, özellikle lüksün sembolü olan siyah ve gri renklerini kullanıyorsunuz; belki de pırlanta satıyorsunuz. Ama girişe asılacak bir ibareyi köşedeki copy-center’da yaptırmaya karar verdiniz. Bu “çok basit” gibi görünen iş için markanızı teknik olarak yeterli insana emanet ettiğinizden emin misiniz? Fontta Türkçe karakter hatası çıktığında bunu düzeltebilecek, broşürünüze eklediğiniz fotoğrafları sündürmeyecek ve çözünürlüklerini ayarlayabilecek, logonuzun rengini doğru renk ayarında basabilecek ve en önemlisi Türkçe’ye hakim bir insanın : )

…algı ve arzu yönetimine uygun strateji gerektirir.
Biz grafik tasarımcılar için en zorlu şey grafik tasarımın yalnız estetik bir iş olmadığını anlatmaktır. Estetik, güzellik ve beğeni görecelidir. Galatasaray takımını tutan bir insan sarı ve kırmızı rengini çok seviyor olabilir ancak biz bir klima reklamı tasarlayacaksak mavi rengini kullanmalıyız. Mavi insanların çoğunluğunda ferahlık ve soğukluk hissi yaratır. Bir renk asla sadece bir renk değildir, görsel imajlar diğer duyularımızı da harekete geçirir ve 5 duyumuz bunlarla harekete geçer. Pastel renkler bize huzur ve doğallık verirken, parlak renkler uyarır. İyi bir grafik tasarımcı iyi bir psikolog gibi hareket eder, renkleri ve detayları gurme bir aşçı gibi ölçülü ve dengeli kullanır.

İyi tasarım için hizmetinizdeyim ; )

Sunduğum Hizmetler

Ayrıntılı bilgi, üretim süreci, zamanlama ve ücret konusunda bana ulaşabilirsiniz.

Basılı İşler

Logo Tasarım
Kurumsal Kimlik
Kartvizit
Katalog, İlan, Broşür, Dergi
Poster, Roll-Up
Menü
Billboard
T-Shirt Baskı

Dijital Tasarım

Banner
Mailing
FB, Twitter vb. Görselleri
Sponsorlu Reklam

Web Tasarım

E-Ticaret Siteleri
Portfolio Siteleri
Tanıtım Siteleri
Wordpress