Lgbti Sağlığı

Back-Up Creative

Tarih: 14.02.2017
Müşteri: Sivil Düşün
Pozisyon: Grafik ve Web Tasarım

lgbtisagligi.org sağlık alanında LGBTİ+’leri bilgilendirmeyi ve sağlık hakkını görünür kılmayı amaçlayan bir web sitesi. Backup Creative bünyesinde art director ve grafik & web tasarımcı olarak çalıştığım bu projede, hedef kitlemiz LGBTİ+’lerdi. En büyük zorluğuk ise LGBTİ+’lerin sağlık alanına olan haklı mesafeleri ve çekingenlikleriydi. Bir zorunluluk, yasal dayatma, hoşnutsuz durum olarak dayatılan alanına karşıt, sağlığı bir “hizmet” ve “self care”; kendini sevme olarak düşündüm. “Doktora zorunluluktan değil, kendimi sevdiğim için gidiyorum” mesajı tasarımın ruhunu oluşturdu. Bu doğrultuda yaygın tasarımlar; ciddi, soğuk ve didaktik renkler yerine sıcak, olumlayıcı, neşeli, gayri-ciddi bir tasarım yapmaya karar verdim.

Kendini sevmeyi iyi bir şekilde gösterdiğini düşündüğümüz sağlık simgelerinden de olan “kalp” logomuz oldu. Banner, sosyal medya ve ikonlarda ise hazır stok fotoğrafları yerine sevimli çizimlerden faydalandık.

Çok kısa bir sürede, düşük bir bütçeyle yapılan bu bilgi portalı bitmiş bir proje değil, bir ilk adım. Arkasında birçok kişinin emeğini barındırıyor. Gelişmeye ve eksiklerini tamamlamaya ilerleyen süreçte devam edecek.

LGBTI+ Health Web Page
lgbtisagligi.org
Date:  14.02.2017
Clients: Sivil Düşün
Position: Art Director, Graphic & Web Designer
Job: Logo Design, Web Design, Icon Design, Banner and Social Media Ads.

portfolio_lgbti
portfolio_lgbti4
portfolio_lgbti3